Wymiana i utylizacja opon

Wymiana i utylizacja opon

Gdy za naszymi oknami pojawia się jesień zaczynamy myśleć o zbliżającej się zimie. Chcąc uniknąć problemów na drodze z wyprzedzeniem myślimy o wymianie opon na takie z odpowiednimi parametrami do panujących warunków atmosferycznych. Tutaj pojawia się trochę problematyczna kwestia: co zrobić ze starymi?

Mogłoby się wydawać, że temat opon pojawia się może dwa razy do roku podczas wymiany opon na zimowe bądź na letnie niestety tak nie jest. Można powiedzieć, że problem opon w naszych zasobach jest naszą zmorą i trwa cały rok. Ciężko stwierdzić czym kierujemy się podczas wystawiania opon przy boksach śmietnikowych. Być może wynika to z często mylnego przeświadczenia o możliwości wywozu ogumienia w ramach zbiórek śmieci wielkogabarytowych. Wyjaśnijmy , że opony nie są odpadem wielkogabarytowym dlatego prosimy mieszkańców aby nie zostawiać ich przy boksach śmietnikowych. Sposobów na prawidłową utylizację opon jest kilka na przykład można zostawić takie opony u wulkanizatora- niestety za dodatkową opłatą; bezpłatną formą utylizacji opon jest pozostawienie ich w dowolnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Takie PSZOK-i mamy dwa w naszym mieście przy ul. Przemysłowej 7a oraz przy ul. Transportowej 6. W tych dwóch miejscach nieodpłatnie przyjmą od nas dwa komplety opon w ciągu roku. Pozostawienie opon przy boksie śmietnikowym jest oszczędnością czasu jednak po raz kolejny prosimy , aby tego nie robić.

Kolejnym problemem związanym z oponami jest podrzucanie opon innych typów niż opony od samochodów osobowych pod boksy śmietnikowe należące do Spółdzielni Mieszkaniowej „ Nadodrze” w Głogowie. Wywóz takich opon obarczony jest dodatkowymi kosztami którymi obciążane są poszczególne nieruchomości. W związku z tym prosimy naszych mieszkańców o reagowanie w sytuacjach gdy się świadkami takich incydentów. Porządek na naszych nieruchomościach dotyczy nas wszystkich a mieszkając tak blisko siebie potrafimy wiele dostrzec.