Bezprawnie powołują się na Spółdzielnię

Oszuści podszywają się pod pracowników Spółdzielni

Otrzymaliśmy sygnał od jednego z mieszkańców osiedla Hutnik, że w mieście grasują oszuści podający się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”. Lokatorom mówią, że dokonują przeglądów i legalizacji wodomierzy, a po wpuszczeniu do mieszkania, okradają je.

 

Lokatorów prosimy o czujność. Oszuści stosują coraz bardziej wymyślne metody, by wejść do mieszkań i dokonać kradzieży. W tym przypadku posiadali nawet fałszywe legitymacje, by uwiarygodnić swoje działania.

To nie pierwszy taki przypadek powoływania się na Spółdzielnię, czy nawet podszywania pod jej pracowników. Wiele nieuczciwych firm wykorzystuje nazwę SM „Nadodrze”, by uwiarygodnić swoje działania i wejść do mieszkań.

Jeśli Spółdzielnia nakłada jakiekolwiek obowiązki na lokatorów, informuje o tym wcześniej lokatorów pisemnie (informacja w gablocie, skrzynce pocztowej, na stronie internetowej). Mieszkańcy informowani są też z wyprzedzeniem o działaniach innych podmiotów, które prowadzone są w imieniu SM „Nadodrze” lub w porozumieniu ze Spółdzielnią.

Wszelkie wątpliwości i uwagi prosimy zgłaszać w Administracjach poszczególnych osiedli.